Sıfır Risk Sistemi

Sıfır Risk Sistemi

Sıfır Risk Hakkında Sık Sorulan Sorular

Sıfır Risk nedir?

Sıfır Risk, buharyeri.net'un 2017 yılında keşfedip geliştirdiği, internetten alışverişi daha keyifli ve güvenli kılan bir ödeme-onay sistemidir. Sıfır Risk sayesinde internetten dokunarak alışveriş yapabilir; ister yeni ister ikinci el ürünü teslim alır ve görüp onayladıktan sonra satın alırsınız. Böylece risk almadan alışveriş yapmış olursunuz. buharyeri.net,'daki tüm alışverişler ve ödemeler Sıfır Risk güvencesinde gerçekleşir.

Satıcıyım / Alıcıyım. Sıfır Risk'in bana faydası nedir?

Satıcıysanız; Sıfır Risk sayesinde alıcı ürüne onay verdikten sonraki ilk iş günü sattığınız ürünün bedeli banka hesabınıza aktarılır. Ürününüz ve paranız buharyeri.net, güvencesi altında olur. 

Alıcıysanız; Sıfır Risk sayesinde ödemenizi hemen satıcıya aktarmaz, sizden onay gelene kadar güvenli havuz hesabımızda bekletiriz. Onay veya iade kararını vermeniz için, satıcının ürünü kargoya verdiği tarihten itibaren, 3 iş günü süreniz olur. Ürüne onay verdiğinizde paranız, satıcının banka hesabına aktarılır.

Sıfır Risk ile param gerçekten güvende mi?

buharyeri.net,'da paranız güvendedir. Siz ürüne onay vermeden paranız satıcıya aktarılmaz. Sorunlu bir ürün geldiğinde paranız iade edilir. Sıfır Risk ile tüm ödemeleriniz ve alışverişleriniz buharyeri.net,'un %100 güvencesi altında gerçekleşir.

buharyeri.net,'da kredi kartıyla ödeme yapmak güvenli midir?

Evet. Çünkü buharyeri.net,'da kredi kartı ve banka kartı kullanımında en son geliştirilen şifreleme yöntemleri 128 bit SSL ve çalıntı kart numarası kullanımını engelleyen CVC2 kimlik kontrolü uygulaması ile ödeme altyapısında %100 güvenlik sağlanmaktadır.

buharyeri.net, havuz hesabı nedir?

Havuz hesabı, buharyeri.net,'da yaptığınız tüm ödemelerin ilk önce aktarıldığı güvenli hesaptır. Bir ürüne ödeme yaptığınızda paranız önce buharyeri.net,'un yönettiği güvenli havuz hesabına aktarılır. Ürünü teslim alıp onay verdiğinizde havuz hesabında tutulan paranız buharyeri.net, tarafından satıcının hesabına aktarılır. Üründe sorun çıkarsa havuz hesabında bekletilen paranız, satıcıya aktarılmaz; kartınıza/hesabınıza iade edilir. Böylece paranız ve alışverişiniz %100 güvence altında olur.